Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3 komentarze

Serafina Ogończyk-Mąkowska

SERAFINA MĄKOWSKA - Prawnik, sędzia w Sądzie Arbitrażowym przy KIG, redaktor naczelna biznesowego magazynu Business and Beauty.

Interesy w USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... prowadzenie biznesu od strony formalno-prawno-organizacyjnej jest w Stanach bez porównania łatwiejsze... Rozmowa z Prezesem Polish American Business Club (PABC) z Nowego Jorku, Robertem Niziołem.

marzec, 2014
 

Rozmowa z Prezesem Polish American Business Club (PABC) z Nowego Jorku, Robertem Niziołem.

 

Business&Beauty: Jakie są założenia i cele Polish American Business Club?
Robert Nizioł: Celem, jaki przyświecał założycielom Klubu, było stworzenie obszaru wzajemnych kontaktów i ewentualnej współpracy osób i podmiotów gospodarczych z północno-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, mających jakiekolwiek związki z Polską.

Kto może zostać członkiem Klubu? Jakie branże reprezentują obecni członkowie?

Członkiem może zostać osoba fizyczna lub prawna prowadząca działalność w Stanach Zjednoczonych, przestrzegająca statutu i standardów klubowych. Aktualnie reprezentowane sektory to finanse, inwestycje, ubezpieczenia oraz doradztwo finansowe (w tym podatkowe), usługi prawnicze, usługi logistyczne i transportowe, budownictwo i projektowanie architektoniczne, import i dystrybucja metali nieżelaznych i półfabrykatów, turystyka, media, wydawnictwa, IT, biotechnologie.

Czy pan, jako prezes i przedsiębiorca działający na polskim i amerykańskim rynku, zauważa różnice w prowadzeniu biznesu w Stanach i Polsce? Na czym one polegają? Czy łatwiej robi się interesy z Polakami czy Amerykanami?
To ogromny temat. Tak, są różnice, czasami bardzo duże. Sposoby prowadzenia biznesu w Polsce są mi bardziej znane z obserwacji funkcjonowania polskich partnerów i relacji z nimi, natomiast funkcjonowanie w Stanach Zjednoczonych z autopsji. Z tych obserwacji i doświadczeń, nie wgłębiając się w tym momencie w szczegóły, wynika mi niezbicie, że prowadzenie biznesu od strony formalno-prawno-organizacyjnej jest w Stanach bez porównania łatwiejsze. Łatwość robienia interesów, czy to z Polakami, czy z Amerykanami, zależy przede wszystkim od tego, jaka jest faktyczna wola w zrealizowaniu przedsięwzięcia biznesowego, na ile pozwalają albo jak ułatwiają realizację takiego porozumienia lokalne przepisy oraz jak szybko partnerzy biznesowi podejmują wiążące decyzje. Biorąc pod uwagę powyższe cechy i warunki, łatwiej robi się interesy z firmami amerykańskimi.

nr10_interesy_wUSA1

Stany Zjednoczone mają opinię kraju przedsiębiorców. Czy mają tam szanse zaistnieć firmy z Polski?

Oczywiście, pod warunkiem, że dostosują się do tutejszych warunków, wymogów i oczekiwań rynku. Są tego pozytywne przykłady. (…)

 

Rozmawiała Serafina Ogończyk-Mąkowska

Cały artykuł można przeczytać w drukowanej wersji magazynu Business&Beauty, dostępnej w sieci Empik na terenie całego kraju.

KOMENTARZE

  • ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO
    MY NARÓD POLSKI WYPOWIADAMY POSŁUSZEŃSTWO ŻYDOWSKO-NIEMIECKIEJ WŁADZY TO NARÓD SPRAWUJE WŁADZĘ W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ART 4 KONSTYTUCJI

    WYPOWIADAJĄC WŁADZĘ OBCYM NAM RZĄDOM PODEJMUJEMY WALKĘ O ODEBRANIE ZŁODZIEJOM STOCZNI GDAŃSKIEJ KOLEBKI SOLIDARNOŚCI POLACY-RODACY WYBIŁA GODZINA WOLNOŚCI NIE ZAPRZEPAŚĆCIE TEJ SZANSY NA WOLNĄ POLSKĘ Stefan Dembowski

    https://www.youtube.com/watch?v=hkVkawKtmSw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031