Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3 komentarze

Serafina Ogończyk-Mąkowska

SERAFINA MĄKOWSKA - Prawnik, sędzia w Sądzie Arbitrażowym przy KIG, redaktor naczelna biznesowego magazynu Business and Beauty.

Miss Egzotica mówi NIE islamizacji świata !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...Zlikwidowanie przez Miss World pokazu w kostiumach odbieramy jako ukłon w stronę świata muzułmańskiego...Jeżeli komuś nie odpowiadają panujące w Polsce zwyczaje i normy – granice są wciąż otwarte w obie strony...

Miss Egzotica mówi NIE islamizacji świata !!!

W 2015 roku po raz pierwszy w konkursie Miss World nie zobaczymy kandydatek w bikini. Także w Polsce podczas regionalnej selekcji kandydatki nie zaprezentują swoich kształtów. Dlaczego? Ponieważ została wprowadzona rewolucyjna zmiana - jak ją określono - zakazująca występów w strojach kąpielowych.

Biuro Miss Egzotica wyraża sprzeciw wobec podjętej decyzji. Jako manifestację naszego stanowiska i podkreślenie autonomii chcemy wyraźnie zaznaczyć, że regulaminowe wyjście w strojach kąpielowych, podczas konkursów z cyklu Miss Egzotica oraz Miss Earth będzie od tej chwili jedną z kluczowych prezentacji. Zlikwidowanie pokazu w kostiumach odbieramy jako ukłon w stronę świata muzułmańskiego. Naszym przesłaniem jest propagowanie tolerancji i szacunku wobec innych, jednak nie oznacza to zmiany naszych zwyczajów, prawa i tradycji pod cudze dyktando. Odmienność tak, ale wykorzystywanie inności do forsowania swojego punktu widzenia i narzucanie tego innym, jest wykorzystywaniem naszej bierności. Od początku historii wyborów najpiękniejszej, w Polsce a także na świecie, kandydatki prezentowały się w kostiumach. Jest to zwyczajem, nieodłączną częścią konkursów piękności a także wyrazem emancypacji i praw kobiet. Argumenty uzasadniające zakaz występów (wysuwane przez prezes światowego plebiscytu na najpiękniejszą) deprecjonują samą idę konkursów piękności. Nie zapominajmy, iż wszelkie wybory miss - są KONKURSAMI PIĘKNOŚCI, jakakolwiek nie byłaby im przypisywana (słuszna) ideologia. Zwyciężczyni ma być piękna. Nagradzana jest w szczególny sposób osoba, która jest piękna i do tego mądra, wrażliwa, elokwentna, etc, itd. Określenie występu w strojach kąpielowych jako instrumentalne przedstawianie kobiet można traktować jako preludium do dalszych nakazów zasłaniania kobiecego ciała. Czy w przyszłym roku zostanie określona długość sukni? Czy pokazywanie twarzy nie jest przedmiotowym traktowaniem kobiet? Podkreślamy potrzebę przeprowadzania w Polsce projektów mających na celu walkę z rasizmem, nietolerancją, nierównością i niesprawiedliwością. Szacunek do różnorodności, do środowiska jest niezbędnym czynnikiem akceptacji społecznej, pokoju i światowego porządku, jednak w naszym kraju panują nasze zasady, do których przybywający muszą się dostosować. Respektujemy i szanujemy prawa innych. Jeżeli komuś nie odpowiadają panujące w Polsce zwyczaje i normy - granice są wciąż otwarte w obie strony. Idąc tym tropem jaki obrano, zakazując prezentacji w strojach bikini, za 20 lat będziemy mieli jedynie miss pięknych oczu.

Już niedługo zobaczą Państwo Ambasadorkę Miss Egzotica - pierwszą niesłowiańską delegatkę Polski, w konkursie Miss Earth - także w kostiumie kąpielowym:).

z poważaniem,

Serafina Ogończyk-Mąkowska
prezes MissEgzotica

KOMENTARZE

 • W pełni popieram protest MIss Egzotica przeciw islamizacji Europy
  Zachęcam do przeczytania artykułu opisującego jedne ze skutków takiej "zabawy" w multikulti:
  https://marucha.wordpress.com/2015/02/22/szwecja-wiecej-muzulmanskich-imigrantow-oznacza-wieksza-liczbe-gwaltow-wyniki-badan-nie-pozostawiaja-zludzen/
 • Niezupełnie
  Ani same wybory miss piękności, ani publiczne występy w kostiumach kąpielowych (poza plażą) nie jest wyrazem emancypacji kobiet, a ich uprzedmiotowienia.

  Natomiast z pewnością zlikwidowanie tradycyjnych na konkursach piękności występów w bikini jest ukłonemw stronę świata muzułmańskiego, który z pewnością nie byłby ostatnim.

  Przewrotny wpis, przypomina mi artykuł na temat : która "pierwsza dama" lepiej się prezentuje podczas zaprzysiężenia? Czy młodsza i szczuplejsza, która urodziła jedno dziecko, czy starsza i grubsza, która urodziła pięcioro?

  A prawda jest taka, że obie żydówki i obie w tradycyjnej żydowskiej czerni i że żadna z nich pierwszą damą być nie powinna. Tak właśnie jest z wyborami piękności: po pierwsze w ogóle nigdy nie powinny istnieć.
 • @Lotna 16:36:58
  Kolejny raz dostrzegam zrównoważoną mądrość Pani komentarza, który w 100% podzielam. Z wyrazami szacunku. BJ
 • @Lotna 16:36:58
  Tym razem w całości popieram.
 • @Lotna 16:36:58
  Serafina Ogonczyk - Makowska MissEgzotica- nomen omen.
  Strasznie to wszystko skomplikowane i nie moge zrozumiec dlaczego emancypacja kobiet polega na przymusowym rozbieraniu mlodych dam, tak zeby panowie mieli ucieche.

  Na tych konkursach pieknosci, ktore Rosjanie tak ladnie nazywaja 'parad krasaty' polgolym panienkom zadaja pytania na tzw. inteligencje.

  No wiec mam tez problem ze zrozumieniem pojecia inteligencji.
  Niektorzy utozsamiaja inteligencje z ... instynktem prawie samozachowawczym.
 • Pani Serafina,
  Jedyny komentarz jaki przychodzi mi do głowy:

  https://youtu.be/ZbLbBdUj0to

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031